Sıkça Sorulan Sorular

KAŞ EKİMİ SONRASI YIKAMA NASIL OLUR ?

48 Saat sonra normal şekilde banyonuzu yapabilir,köpükle hafif okşama şeklinde yıkayabilirsiniz. 12.günden itibaren banyoda kaşınızı köpürtüp 5-10 dakika bekletip durulayın bu işlemi birkaç sefer tekrar edin hafif tırnak yardımıyla bastırmadan temizleyin.Ekim veya alım alanına özel bakım ve ilaç kullanımı gerektirmiyor.Köklerin alındığı bölgeyi önceden köpürtülen şampuan veya sabunla hafif ovalama şeklinde zamanla pıhtılar gidecektir.

İşlemden 48 saat sonra denize havuza girebilirsiniz,kaşınızı bir yere çarpmadan normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

SAKAL ÇIKMAMASI DURUMU NE ZAMAN SORUNDUR ?

Sakalların kazanımı  20  yaşına kadar tamamlanması normaldir.20 yaşına kadar çıkmamış veya gürleşmemiş ise sakalsızlık sorunu ortaya çıkar ve tek çaresi sakal ekimidir.

 

SAKAL EKİMİ NASIL YAPILIR ?

İşleme başlamadan önce planlama yapılır ne kadar sakal ekileceği,sakalların açıları ve ekim şekline karar verilir. Uzman, kalemle sakal ekimi yapılacak  bölümü işaretler ve bilgiler bilgisayara girilir.İlerleyen teknoloji ve hızla gelişen programların sayesinde ekim sonrası  yeni hali  net bir şekilde simülasyon sayesinde görülebilir. Saç ekimi 5 saat kadar sürer,işlemler büyük ölçüde ağrısızdır.İşlem sonrası ekilen köklerin etrafında kabuklar oluşur ekim yapılan bölgeye darbe su vs. temas ettirilmez.

 

SAKAL  EKİMİ İÇİN KÖKLER NERELERDEN ALINABİLİR ?

Gerekli olan kıl kökleri sakal alt bölgesi, ense kısımları,göğüs bölgesi,elmacık kemikleri tarafı bölgelerden alınabilir.

 

SAKAL EKİMİ SONRASI SÜREÇ NASIL OLUR?

Ekim tamamlandığında vücudun herhangi bir yerinde iz kalmaz , modern teknoloji sayesinde kısa sürede hızlı ve etkin sonuç alınır.Sakal ekimi yapılan bölgenin kırmızı noktalı görünümün oluşması vücudun operasyon yapılan bölgeyi beslemek ister ,sakal diplerinde oluşan kırmızı görüntü geçicidir kısa sürede geçer.İkinci hafta sona erdiğinde sakal ekiminde ”şok dökülme” olarak bilinen dökülme gerçekleşir bunun ardından ise yeni gür sakallarınız çıkar ve  Bu çıkacak olan sakallar ömürlüktür hiçbir şekilde dökülme olmaz. Şok dökülme esnasında hastaların  endişe duymasına gerek yoktur.

YANIK İZİNE SAKAL EKİMİ MÜMKÜN MÜDÜR ?

Yanık ve leke  izine sakal ekimi yapılabilir,mümkündür. İlk olarak ekim yapılacak bölge incelenmektedir ardından plan yapılmaktadır ilerleyen zamanda problem oluşmaması için inceleme yapılır. Yanık ve leke izinizi sakal ekimi ile kapatmak seçeneklerden olabilir.

 

KAŞ EKİMİ İLE  YARA İZİ KAPAMA MÜMKÜN MÜDÜR?

Kaş ekimi ile yanık ve leke kapamak mümkündür,Kaş ekimi ile ömür boyu dökülmeyen doğal kaşlar elde edilir. öncelikle yanık ve leke olan bölgeniz incelenir ekime uygunluğu kontrol edilir. Kaşlarımız yüzümüze kattığı ifade düşünülünce kaşlarımızdaki sıkıntı bizi önemli ölçüde etkiler.Bazı uygulamalar ve problemler  önemli ölçüde kaşlarınıza zarar verir ve kaş şeklini değiştirmek kalınlaştırmak isteyen kişiler için kaş ekimi kalıcıdır,talep gören uygulamalar arasındadır kaş ekimi kadınlar tarafından talep edilsede erkekler tarafından da istenmektedir.Kaş ekimi FUE yöntemiyle lokal anestezi uygulanarak 3 saat süren bir operasyondur. Mikro motor yardımıyla kıl köklerini alabiliyoruz ortalama 300-600 kök ekim için yeterli olacaktır.

SAÇ EKİMİ SONRASI NASIL YATILMALI ?

Yeni ekilen saçlar yerine kaynamamıştır ve müdahale durumlarında zarar görebilir. Bunun içinde ortalama 10 gün ama garanti olsun diye 14 gün sırt üstü şeklinde yatılmalıdır. Kesinlikle yüz üstü ve yan yatma durumu olmaması gerekmektedir. Sırt üstü yatışta donör bölgesi kesinlikle herhangi bir zarar görmez. İlk günlerde sürtünmeden dolayı hafif acıyabilir , kesinlikle herhangi bir sorun teşkil etmez. Diğer uyuma şekillerinde ekim yapılan başın üst bölümü yastığa sürtünüp köklere zarar verebiliyor önermiyoruz. 14 günden sonra ekilen saçlar yerine kaynadığı için nasıl uyursanız uyuyun herhangi bir sorun oluşmaz.

ŞAKAKLARA (YANLARA) SAÇ EKİMİ YAPTIRANLAR MEMNUN MU?

 Şakak saç ekimi en fazla tercih edilen bölgesel işlemlerin başında gelir,çünkü birçok kişide (bayan erkek dahil buna ) saçsızlık problemi olmasa da bu bölge seyrek ya da hiç saç yoktur. Hatta bazı kişilerde doğuştan şakak kısımları açık olur,yani hiç saç olmaz. Bu nedenlerden dolayı da bu bölgede seyreklik giderilerek sık bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Genellikle bu bölge için yapılan işlemler saç sıklaştırmaya girmektedir.Fue yöntemiyle yapılan saç nakli işlemidir. Diğer ekimlere göre daha doğal bir görünüm verir, kaliteli yapıldığında ayırt edilme ihtimali sıfıra yakındır. Kafanın tamamında yapılan saç ekimine göre bilinme ihtimali gerçekten çok düşüktür.Birçok kişinin kafasında olan sorulan başında gelmektedir. Bu soru doğru bir sorudur. Saçlarınızın genelinde sorun yok ve sadece bu bölgede ise ve saçlarınızda herhangi bir dökülme olmuyorsa bu alana gerçekleştirdiğiniz saç nakli işlemi doğrudur.Bu bölgedeki saçlar yüz görünümüne ve ifadeyi çok etkilediğinden dolayı boş görünümü çok eksi bir durum oluşturmaktadır. Aslında dar bir alanda olsa ve diğer bölgelerde çok sık saçlarda olsa bu noktalar belirgin şekilde göze batar, bundan dolayı da olumsuz etkiler çıkar. Hatta birçok kişiyi en az beş yaş yaşlı gösterir.

Birkaç yorum ;

 

Meral.R anlatıyor: Bir kadın olarak tüm kadınlara tavsiye ediyorum.  Erkek tipi saç dökülme yaşadığım için mecbur ekim yaptırdım, sonuçlardan memnun kaldım. Erkek tipi saç dökülmeniz var ise gidip pahalı ürünlere para vermeyin,kesinlikle sonuç alamıyorsunuz. Bunun yerine saç ekimi öneririm

Zafer.D anlatıyor: Bu işlemi çok araştırarak yaptırmaya karar verdim. Sonuç olarak hiç korktuğum gibi olmadı. Sadece süreç biraz zaman alıyor ve dikkat istiyor.  sonuçlar çok iyi çıkıyor,düşünmeyin yaptırın.

Kazım.S anlatıyor: Yakın arkadaşım yaptırdı  çok gençleşti, gerçekten bambaşka görünüyor artık.  Birçok kızın bakışı bile değişti ona bende de aynı sorun vardı, bende denedim sonuç çok güzel.  Birazcık parayı düşünmeyin, paraya kıyın mutlu olun.

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ NEDİR ?

Günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP, saç tedavisinde de başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle saç dökülmesinde hastaların oldukça etkin sonuçlar aldığı belirlenmiştir. PRP işlemi sırasında hastanın kendi kanı alınıp, bir aletten geçirilir. Burada fibroblast denilen kökleri besleyecek, gelişimini sağlayacak olan kısım ayrılır ve dökülen bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. Saç mezoterapisi de yine genetik dökülmesi olanlara PRP ile kombine uygulanabilir.PRP ile saç tedavisi ortalama 15 günde bir en fazla 30 dakika uygulanır ve genellikle 3-4 ay sürer. Sonrasında her yıl bir defa uygulanması yeterli olacaktır. Bu yöntemin en önemli avantajı, özel plazmanın hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR ?

Saç dökülmesi yaygın olarak yaşanan bir sorun olduğundan, tedavisi için her geçen gün farklı yöntemler geliştirilmektedir. Saçları dökülmesinde saç ekimi, lazer tekniği ve daha farklı birçok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Saç dökülmesini önlemek ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamak adına uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de saç mezoterapisi yöntemidir. Saç mezoterapisi ile mezoderm uyarılarak dökülme şikayetleri büyük ölçüde azaltılır.

Saç mezoterapisi öncesine, saç derisine yapılan özel bir masaj sonrasında uygulanan termoterapi(buhar uygulaması) ile deri yumuşatılarak uygulamaya hazır hale getirilir.

Saç mezoterapisi uygulamasında enjekte edilecek kimyasal karışım saçın yapısına, dökülme şekli ve yoğunluğuna, yıpranma orana göre özel olarak hazırlanır. Bu karışımların içerisinde kan dolaşımını arttırıcı maddeler, vitaminler, çeşitli iz elementler yer alır. Hazırlanan karışım, ucunda steril mezoterapi iğnelerine sahip mikro enjektörle orta deri tabakasına verilir.

MEZOTERAPİ SEANS SIKLIĞI NE KADAR OLMALIDIR ?

Genel olarak Saç mezoterapisi 10 seans uygulanır. Seanslar erkeklerde 10-15 dakika olup kadınlara göre daha kısadır. Mezoterapi seansı kadınlarda ise 30 dakikadır. İlk dört seans hatada bir uygulama şeklinde yapıldıktan sonra diğer seanslar 15 günde bir yapılmaktadır. Bütün seanslar tamamlandıktan sonra tedaviyi destekleyici olarak ayda bir takviye seansları yapılabilir.

Translate »